Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Vahti vaihtui kasvihuoneissa: Pakkasessa homeisia leikkoruusuja lapioinut Anselmi Hakkarainen ei aikonut alalle, mutta päätyi lopulta isänsä jalanjäljissä luotsaamaan Oy Ansari-Yhtymää – korona on suunnannut mielenkiinnon kasveihin: "Tästä jää positiivinen flow"

Puutarha-ala on kovassa nosteessa, ja yritys terveellä pohjalla, mutta turpeesta luopuminen ja tarvikkeiden hintakehitys luovat varjoja tulevaan.

Elämä osaa yllättää. Kun Anselmi Hakkarainen nuorena miehenä urakoi talvipakkasessa harmaahomeen saastuttamia leikkoruusuja ulos kasvihuoneesta, hän ei kaavaillut itselleen työuraa isänsä, puutarhaneuvos Pasi Hakkaraisen seuraajana.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.