0

Eläkeläiset menestyivät karaokessa

Luumäen yhdistyksen edustajat lauloivat menestyksekkäästi Eläkeliiton Karjalan piirin karaokemestaruuskilpailuissa, jotka pidettiin Ylämaalla 24. huhtikuuta. Pirjo Vihervaara vei voiton yli 70-vuotiaiden naisten sarjassa ja Jaakko Taina lauloi voitokkaasti samanikäisten miesten sarjassa. Menestystä täydensivät naisten sarjassa toiseksi sijoittunut Leena Tynys ja miesten sarjassa kolmanneksi sijoittunut Reijo Peussa.
Alle 70-vuotiaiden miesten sarjassa Antero Suursalmi oli toinen ja Markku Vinnikka kolmas.
Kaikki Luumäen yhdistyksen kuusi edustajaa pääsivät finaaleihin.

SOILE TANKKA
soile.tankka@luumaenlehti.fi

Käy lataamassa mobiililaitteellesi Luumäen Lehden ilmainen mobiilisovellus. Ohjeet sovelluksen lataamiseen löydät täältä.

Viikon kysymys

Aloitatko syksyllä uuden harrastuksen?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...
Kommentoi kyselyä